počet produktů: 0
cena: 0,00 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 18
týden: 556
celkem: 527592

 

 

 

 

 

 

    

  

 

 

    

Kontakt

         

      EP Agency, s.r.o.

            Ulička 166

262 04 - Nová Ves pod Pleší

 

           IČ: 27159159

       Nejsme plátce DPH

Číslo účtu: 2500747652/2010

                ______

           Výdejní místo:

          EP Agency, s.r.o.

          Ing. Jiří Trávníček

      Na Dlouhém lánu 459/59

           160 00 - Praha 6

        Tel: +420.723 752 443

        info@propsyafretky.cz 

        !!! Pouze po dohodě !!! 

   !Nejsme kamenný obchod!

 

      Dopravu k Vám zajistí:

 

           VÝDEJNÍ MÍSTA:

 

 

 

 

 

 

 

 

FRETČÍ GRANULE

FRETKA VERSUS GRANULE

Jak asi všichni víme, barfovat s fretkou není žádná legrace. Málo kdo z nás má asi žaludek na to mixovat v mixéru žáby, myši a kuřata pro freťátka anebo se později dívat na to jak právě takovéhle "věci" vaše fretka požírá. Já na to rozhodně žaludek nemám a proto se jako podstatná většina chovatelů uchyluji ke krmivu suchému a každý den mají naše fretky maso určené k lidské spotřebě.

Vybrat v dnešní době ty správné granule, ale také není vůbec jednoduché, protože těch originál fretčích je na českém trhu stále ještě málo a tak spousta majitelů a chovatelů ještě krmí granulemi určenými pro kočky. A tady se musím pozastavit a zamyslet se nad tím, proč se u nás neustále srovnává fretka s kočkou, když ve skutečnosti fretka není kočka a ať se vám to líbí nebo ne, tak nikdy také kočkou nebude. Z toho plyne, že kočičí granule bychom měli přenechat kočkám, protože jsou stavěné na jejich energetické potřeby a pro ně je ten konkrétní výrobce také vyrábí.

Vím, že u mnoha majitelů i chovatelů rozhoduje cena granulí a pravda je, že kočičí bývají až na nějaké výjimky velmi často cenově dostupnější. Tady by se ale člověk měl zamyslet nad tím jestli chce svému fretčímu miláčkovi dopřát kvalitu a tím mu nejen zpříjemnit a prodloužit plnohodnotný spokojený život, ale také si třeba ušetřit pár veterinárních nákladů, které v případě fretky umí udělat zatraceně velkou díru nejen do peněženky, ale do rodinného rozpočtu vůbec.

Když vybírám granule pro naše freťulíky hledám jenom kvalitu a na nic jiného se neohlížím, protože kdybych jim tu kvalitu nemohla dopřát, tak si je ani nepořizuji. Naše domácnost v současné době čítá 11 dospěláků jejichž hlavní složkou potravy je maso (krůtí, kuřecí, králík) a suchým krmive Frettchen4You FERRETastic. Jedinou výjimkou je Kira, která má od 9 týdnů věku jen jednu ledvinu a jejím suchým krmivem je Frettchen4You Nature, protože ona musí mít méně proteinů a tuků. Snadno si asi spočítáte, že krmit těch 11 hladových krků není žádná levná záležitost. Ale jednou jsem člověk, přijala jsem za svá zvířátka zodpovědnost a tak dostávají jen to co je pro ně nejlepší.

Všude se uvádí jak fretka neumí trávit obiloviny a přitom převážná většina fretčích granulí je jimi nacpaná doslova k prasknutí. Nejčastěji je zastoupena pšenice a ječmen. Nevím jestli jsem něco ze školy zapoměla, ale od kdy pšenice a ječmen není obilovina? Viděl někdy některý z výrobců vůbec fretku, nebo se aspoň pokusil si o ní něco zjistit, než vyrobil to co hrdě nazývá granulemi pro fretky. Co je ale pro fretku a zvířata obecně, ještě horší než obiloviny? Nemusíte chodit daleko abyste zjistili, že jsou to chemické konzervanty, kterými se také konzervuje podstatná většina jak fretčích, tak kočičích granulí. Chemické konzervanty se mohou usazovat nejen v játrech fretek, koček a psů, ale také lidí a mnoho konzervantů, kterých se v Evropě hojně do produktů pro zvířátka i lidi využívá je v U.S.A. dokonce na seznamu zakázaných látek.

Takže když to všechno shrnu vybírám-li granule pro naše fretky dbám na absenci chemických konzervantů, obilovin a hledám vysoký obsah masa, protože fretka je šelma a tedy především masožravec. Já osobně jsem našla jen dvě značky fretčích granulí, které tyto aspekty splňují a to americké Archetypal, které bohužel díky báječné české legislativě nelze v současné době do Evropy dovážet, nebo lépe řečeno lze, ale cena se vyšplhá tak vysoko, že v Čechách budou neprodejné a německé Frettchen4You, kde cena je sice vyšší, ale naprosto odpovídá kvalitě. A právě ta KVALITA, to je ten hlavní a jediný důvod proč granule Frettchen4You propaguji a vůbec se zaobírám jejich dovozem. V současné Evropě totiž nelze najít nejen kvalitnější, ale ani srovnatelné suché krmivo pro fretky.

Pro snadnější orientaci uvádím tabulku fretčích granulí a jejich nejdůležitějších parametrů, jako obsah masa v %, obsah proteinů v %, obsah tuků v %, zda obsahují obiloviny a chemické konzervanty na bázi tokoferolů a alfatokoferolů:

Od roku 2016 jsou v České republice k dostání také velmi kvalitní kočičí granule, kterými můžete zdárně nahradit Frettchen4You pokud jím z nějakých důvodů nechcete, nebo nemůžete krmit. Všechny jsou bez obilovin a jsou to tyto značky: Genesis Pure Canada Cat, Natural Greatness Grain Free Cat, N&D Grain Free Cat, OPTIMAnova Grain Free Cat, Vigor & Sage Grain Free Cat, Wellness Core Grain Free Cat a WildCat. V některých je sice o trošku míň tuku, ale to snadno doženete pravidelným podáváním lososového, nebo jiného oleje.

Značka granulí Maso Protein Tuk Obiloviny Konzervanty
F4Y Genesis (baby) 80% 40% 23% NE NE
F4Y rEVOLUTION 86% 48% 22% NE NE
F4Y FERRETastic 87% 40% 21% NE NE
F4Y Premium 65% 40% 20% NE NE
F4Y Nature (senior) 65% 33% 18% NE NE
Dr. John Merlin 14% 37,5% 20% pšenice ANO
Supreme Selective Ferret neuv. 36% 19% pšenice ANO
Versele Laga Complete 30% 36% 19% pšenice ANO
Versele Laga Crispy 19% 32% 17% pšenice ANO
Versele Laga Nature 19% 35% 18% pšenice ANO
Versele Laga PRO 19% 32% 17% pšenice ANO
Vitakraft Menu neuv. 34% 18,4% pšenice ANO
Totally Ferret Baby neuv. 43% 24% pšenice,ječmen ANO
Totally Ferret Activ neuv. 36% 22% pšenice,ječmen ANO
Totally Ferret Senior neuv. 34% 18,5% pšenice,ječmen ANO
Vhodné kočičí granule:     -      -      -          -----       -----
Genesis Pure Canada Cat 70% 32-34,5% 15-20% NE NE
OPTIMAnova GF Cat 75% 31% 17% NE NE
Natural Greatness Cat 82-86% 37-41% 20-21% NE NE

 

X

Tento eshop používá cookies za účelem lepšího komfortu jeho používání. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím
Nesouhlasím