počet produktů: 0
cena: 0,00 CZK
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
počítadlo přístupů
online: 0
dnes: 37
týden: 477
celkem: 462567

 

 

 

 

 

 

    

  

 

 

    

Kontakt

         

      EP Agency, s.r.o.

            Ulička 166

262 04 - Nová Ves pod Pleší

 

           IČ: 27159159

       Nejsme plátce DPH

Číslo účtu: 2500747652/2010

                ______

           Výdejní místo:

          EP Agency, s.r.o.

        Ing. Monika Trávníček

      Na Dlouhém lánu 459/59

           160 00 - Praha 6

        Tel: +420.723 752 443

        info@propsyafretky.cz 

        !!! Pouze po dohodě !!! 

   !Nejsme kamenný obchod!

 

      Dopravu k Vám zajistí:

 

           VÝDEJNÍ MÍSTA:

 

 

 

 

 

 

 

 

Bode Korsolex plus 2L dezinfekce nástrojů

0% (0 hodnocení)
katalogové číslo: hs21002
záruka:24 měsíců
výrobce:Bode
cena:1 385,00 CZK
Dočasně nedostupné
1 385,00 CZK
popis
obrázky
parametry
soubory a odkazy

Bode Korsolex plus 2L dezinfekce nástrojů

Korsolex® plus je moderní bezaldehydový prostředek pro dezinfekci lékařských nástrojů, který v sobě spojuje vynikající čistící efekt se širokým rozsahem použití a vysokou materiálovou snášenlivostí.
Tento moderní dezinfekční přípravek na nástroje je vhodný především na citlivé nástroje jako jsou flexibilní endoskopy. V mnoha oblastech může být Korsolex® plus vhodnou alternativou k přípravkům obsahujícím aldehydy k ošetření termolabilních i termostabilních nástrojů. Je kompatibilní s mnoha druhy materiálů jako je např. sklo, keramika, nerezová ocel, neželezné kovy, hliník, tvrzená pryž a tvrzené plasty, guma (vč. latexu a silikonu) a také plasty (vč. makrolonu a plexiskla).

*virucidní na obalené viry (vč. HBV, HIV, HCV)
*vynikající čistící vlastnosti
*vysoká materiálová snášenlivost
*příjemná vůně
*vhodný pro dezinfekci a čištění v ultrazvukových myčkách

Složení
100 g roztoku obsahuje:

účinné látky: 9,2 g N-(3-Aminopropyl)-N-dodecylpropan-1,3-diamin, 13,0 g didecyldimethylammoniumchloride
pomocné látky: tenzidy, rozpouštědla, komplexotvorné látky, inhibitory koroze, pěnové regulátory, regulátory hodnoty pH, barviva, vonné přísady
Mikrobiologická účinnostBaktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na obalené viry (vč. HBV, HCV, HIV), účinný proti papova- a rotavirům.
AB1-TMV 
Vysvětlivky:
Spektrum účinnosti ABCTMV: u každého přípravku je uvedeno nejširší zjištěné spektrum dezinfekční účinnosti testované podle standardních ČSN EN. Rozsah účinnosti je dán použitou koncentrací a dobou působení přípravku.
A :baktericidní podle ČSN EN 13727, ČSN EN 14561, ČSN EN 1499, ČSN EN 1500, ČSN EN 1279 (Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Enterococcus hirae, ev. Escherichia coli.)
fungicidní na kvasinky podle ČSN EN 13624, ČSN EN 14562 (Candida albicans)B1 :virucidní na obalené viry vč. HBV, HIV, HCV podle ČSN EN14476 (Vacciniavirus, BVDV)- : přípravek je neúčinný pro:sporicidní podle ČSN EN 14347T :tuberkulocidní podle ČSN EN 14348, ČSN EN 14563 (Mycobacterium terrae)M :mykobaktericidní ČSN EN 14348, ČSN EN 14563 (Mycobacterium terrae, Mycobacterium avium)V :fungicidní podle ČSN EN 13624, ČSN EN 14562 (Candida albicans, Aspergillus niger)
Oblasti použitíKorsolex® plus má vynikající materiálovou snášenlivost a může být proto používán k dezinfekci spojenou s čištěním termostabilních a termolabilních nástrojů (flexibilních endoskopů) manuálně nebo cirkulační metodou stejně tak jako v ultrazvukové lázni.
Návod k použití a dávkování

Dezinfekce ponořením
Korsolex® plus je koncentrovaný přípravek, který musí být ředěn přesně podle doporučení a vždy musí být dodržena doba působení. Všechny nástroje musí být rozebrány na jednotlivé části a úplně smočeny roztokem Korsolex® plus. Na nástroji nesmí být žádné bubliny ani jiná nepřístupná místa, kam se roztok nedostane. Po vyjmutí nástroje z dezinfekčního roztoku jej důkladně opláchněte tekoucí vodou. Oplachová voda musí mít minimálně kvalitu pitné vody. Pro vysoce kvalitní nástroje se doporučuje voda demineralizovaná.

Ultrazvuková lázeň
Korsolex® plus může být používán ve všech ultrazvukových lázních vyrobených z nerezové oceli. Je důležité zajistit, že doba dezinfekce v ultrazvukové lázni nepřekročí čas doporučený výrobcem nástroje. Pro dokonalý výsledek dezinfekce je nutné dodržet dobu působení podle výsledků mikrobiologických testů (viz tabulka).

Oplachovací fáze
Po dezinfekci musí být nástroje důkladně opláchnuty aby byly odstraněny všechny zbytky dezinfekčního roztoku. V praxi se prokázala doba oplachování 10 minut jako vyhovující. K ochraně materiálů použitých pro nástroje vysoké kvality se doporučuje sterilní, dokonale demineralizovaná voda, obzvláště následuje-li sterilizace. Za některých okolností může být vysoká koncentrace minerálů (solí) obsažena i v pitné vodě, což může vést k bodové korozi. Z důvodu nebezpečí rekontaminace by neměla být používána užitková nebo nesterilní destilovaná voda.

Sterilizace
Před sterilizací, např. v autoklávu, po čištění a dezinfekci musí být nástroje důkladně opláchnuty a osušeny.

Doba účinnosti
Korsolex® plus má vynikající čistící schopnosti. Proto není nutné přidávat žádné dodatečné detergenty. Roztok může být používán 7 dní v případě nízkého i vysokého bílkovinného zatížení. To platí i pro roztoky používané v ultrazvukových lázních. Roztok vyměňte, když se začne zbarvovat do červena.

Kompatibilita
Korsolex® plus není kompatibilní s přípravky obsahujícími aldehydy. Z toho důvodu nesmějí být žádné aldehydové přípravky používány před nebo po dezinfekci Korsolexem plus.
V případě střídání přípravků na bázi aminů a aldehydů je nezbytně nutné mezi použitím těchto dvou účinných látek provést důkladné mechanické čištění za pomoci detergentu a závěrečné opláchnutí minimálně 15 min.

Chemické, fyzikální a toxikologické údaje
vzhled zeleno-modrý, čirý
hustota (20ºC) 1,01 g/cm3
pH - hodnota koncentrátu cca 9,5
pH - hodnota 3% roztoku cca 8,5

Objem2000ml l
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
X

Tento eshop používá cookies za účelem lepšího komfortu jeho používání. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím
Nesouhlasím